E diel, 2 Gusht, 2020
37 C
Tirana

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Pandemia/ Rëndohet gjendja shëndetësore e deputetit shqiptar, dërgohet me urgjencë në Turqi

Deputeti Enver Roshi është dërguar mbrëmë me urgjencë drejt Turqisë. Ai ka shfaqur probleme me mushkëritë, dhe për këtë arsye është nisur në Turqi. Numri...

Lubonja: Shqipëria po shkon drejt vendosjes së regjimit autoritar

Analisti Fatos Lubonja, për revistën e njohur franceze “Le Courrier Des Balkans” u shpreh se Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar, drejt regjimit...

Familja Rama me një mesazh të dytë për të afërmit dhe miqtë, ky është vendimi që kanë marrë

Zemra e nënës së kryeministrit Edi Rama pushoi së rrahuri mëngjesin e sotëm. Lajmin e trishtë e dha vetë kreu i qeverisë, përmes një...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Pandemia/ Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, publikohet bilanci

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit vijon të jetë shqetësuese! Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. MSH...

‘Bir komunisti’/ Rama i përgjigjet Metës: Të të vijë turp, ti do harrohesh kurse ai jo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se kryeministri është mburrur se është djali i komunistit që vari...

Ndërron jetë nëna e Edi Ramës, kryeministri bën dedikimin prekës

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare e ëma e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama. Lajmi është dhënë në rrjetet sociale nga kryeministri, i cili...

Me mijëra persona marshojnë të revoltuar në Gjermani, arsyeja e protestës

Me mijëra vetë marshuan në Berlin të shtunën për të protestuar kundër masave të vendosura në Gjermani për të frenuar pandeminë e koronavirusit, duke...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të hapura zgjedhore.

Murrizi thotë se mbi 85% e shqiptarëve i kërkojnë listat e hapura, ndaj opozita parlamentare do të votojë pro listave të hapura dhe rekomandimeve të OSBE-së.

Sipas tij, çdo pazar tjetër që fshihet pas “ulëritjeve” fallco, nuk do ta ketë votën e tyre.

Statusi

Kushtetuta qe sot kemi ne fuqi eshte miratuar ne vitin 1998 ne menyre te njeaneshme sepse PD ju beri thirrje votueseve te saj te mos mernin pjese ne votim dhe rezultati ishte me letra 51% por ne fakt askush nuk e di

Kjo kushtetute u ndryshua me 21 prill 2008 nga dy individ pa u konsultuar me askend dhe dy parti parlamentare ( l s i dhe p d k) u futen ne greve urie brenda ne parlament

Sot ndryshimet kushtetuese jane propozim i 28 deputeteve dhe kane ne thelbin e saj LISTAT E HAPURA

LISTAT E HAPURA KEROHEN NGA MBI 85% E QYTETAREVE SHQIPTARE

Deputetet e opozites kane mundesuar ligjerisht plotesimin e kerkeses te shumices derrmuese te Shqiptareve sepse qysh nga viti 2008 kjo e drejte qe qytetaret te vendosin me REFERENDIUM eshte MOHUAR

LISTAT E HAPURA NUK PENGOJNE POR KUFIZOJNE PRAKTIKISHT KOALICIONET ZGJEDHORE

Kerkesa e mbi 85% te Shqiptareve per LISTA TE HAPURA eshte shume me legjitime se halli i Rames , Bashes per rrokade karrikesh ku njeri i leron karriken tjetrit

Lexo edhe :   Ndryshimet kushtetuese/ Vjen reagimi i fortë i zëdhënësit të PPE

Çdo “ ulerime” sorrash te kujdo tufe qofshin se nuk quhet asnje ligj i rregullt nese nuk behet nga çakenjt apo lakenjt qe duan pushtet me pazare per te kembyer karriket me njeri tjetrin, pa VOTAT E SHQIPTAREVE eshte nje melodi bajate i korit te spurdhjakeve qe tremben nga VOTA E QYTETAREVE

Lexo edhe :   Ndryshimet kushtetuese/ Vjen reagimi i fortë i zëdhënësit të PPE

Ne do te votojme PRO LISTAVE TE HAPURA DHE PRO RREKOMANDIMEVE TE OSBE ODIHRIT

ÇDO PAZAR TJETER QE FSHIHET PAS “ uleritjeve” fallco te njeres tufe pasi ka mare sinjal nga tufa tjeter, nuk do ta kete voten tone

Parti fantazma qe mbajne vulen ne xhep dhe kanidojne prej 25 vitesh ne kurriz te PD dhe PS per pergjegjes komunalje dhe jo per DEPUTET, ta harrojne qe do te vazhdojne te mburren se terheqin karrocen duke qendruar ne vithe te KALIT

Boll më me DEPUTET te emeruar nga kryetaret dhe me pseudo-deputet te partive qe prej 9 pale zgjedhjesh politike, marin shume më pak vota sa çkane depozituar firma kur jane krijuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përshtatja e turizmit: Golemi zëvendëson Turqinë me “all inclusive”

Mungesa e turizmit të organizuar në zonën e Golemit, për shkak të pandemisë, shtroi pikëpyetjen e mbijetesës së shërbimit “all inclusive” që po ofrohej...

SHBA: Rënie masive e prodhimit ekonomik

Prodhimi i Brendshëm Bruto në Shtetet e Bashkuara u tkurr me 9.5% në tremujorin e dytë të vitit. Kjo rënie masive në ekonomi vjen ndërsa...

Shqiptarja shpallet “Aktorja më e mirë” në festivalin e filmit në Kanada

Artistja dhe producentja shqiptare, Ana Golja është vlerësuar së fundmi me një çmim të rëndësishëm në një festival në Kanada. Përmes një postimi në Instagram,...

Muzikë pas orës 20:00, gjobiten dy administratorë të lokaleve në jug të vendit

Policia bën me dije se ka gjobitur dy administratorë lokalesh në jug të vendit, pasi janë kapur duke ushtruar aktivitet me muzikë pas orës...

Merkato përpara finales, Tirana prezanton zëvendësuesin e Albi Dokës

Albi Doka u largua drejt kampionatit kroat te Gorica dhe Tirana nuk ka humbur kohë për të siguruar një tjetër mbrojtës të djathtë. Pak orë...