E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

”Mund të quhet e mbyllur”, mediat franceze zbulojnë të ardhmen e Mesit

PSG braktis ëndrrën e saj për të sjellë në ekip Lionel Mesin. Sipas ”Le Parisien”, kampioni 34-vjeçar argjentinas, i cili sapo ka fituar Copa America me Argjentinën, po negocion akoma me Barcelona-n për rinovimin e kontratës, që ka skaduar  30 qershorin e kaluar.

Klubi i Ligue 1, pasi ka bërë një sondazh me vetë lojtarin dhe përfaqësuesit e tij, duket se ka hequr dorë nga ideja për ta marrë në Paris.

Pasi ka realizuar ëndrrën për të fituar një trofe me kombëtaren e tij, Messi kërkon të përfitojë nga javët e ardhshme për të pushuar dhe për të qenë gati për sezonin e ardhshëm që do të vazhdojë të jetë me katalanasit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...