E martë, 20 Tetor, 2020
9 C
Tirana

“Mullari i kashtës u dogj dhe lopët mbetën pa ngrënë”/ Plas sherri në “Përputhen”, Shqipja sqaron Tean (VIDEO)

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

‘Gjobat për maskat të paligjshme’, /Meta-Ramës: Reflekto, po tremb qytetarët

Presidenti i Republikës, Ilri Meta i bën thirrje qeverisë, që të reflektojë për aktin normativ, që gjobit qytetarët të cilët nuk e mbajnë maskën...

Dje emisioni “Përputhen” u shëndërrua në një arenë lufte, ku vajzat shfaqën qefmbetjet me njëra-tjetrën. ‘Mollë e sherrit’ u kthye një postim në Instagram. Kaq ka mjaftuar për të nxitur debat në puntatën e radhës të “Përputhen”.

Tea kishte postuar një foto nga puntata e kaluar, ku shfaqej me Shqipen dhe shkruante një shprehje të marrë nga një film vizatimor: “Por gjithçka ndryshoi kur kombi i zjarrit sulmoi”.

Shqipja e kishte ripostuar foton e Teas me mbishkrimin: “Dhe mullari i kashtës u dogj menjëherë dhe lopët mbetën pa ngrënë”. Kjo shprehje nuk i ka pëlqyer Teas, e cila e pranoi publikisht se është ndjerë e ofenduar.

Por Shqipja nuk e la me kaq, ndërsa sqaroi se nuk e kishte aspak me një qëllim të keq.

Debati

Shqipja: Mullari i kashtës është thelbi i muhabetit, kurse lopët ishin thjesht në thonjëza, nuk ishte për dikë.

Tea: Në momentin që hidhet foto ime, është personale. Unë ta bëra kompliment, jo sulmim.

Shqipja: Ku e pe sulmin aty?

Tea: O Shqipe aty shkruan “mullari i kashtës” dhe “Lopët”

Shqipja: Ah nëqoftëse e ke marrë për vete, puna jote

Tea: Jo, kështu e kanë kuptuar të gjithë. Ça doje të thoje ti me këtë?

Shqipja: Mullari i kashtës është thelbi i muhabetit, në momentin që thelbi i muhabetit merr flakë, nuk ka çfarë të diskutohet më, lopët ishin në thonjëza. Nuk kam ça të bëj unë s’merrni vesh as nga sarkazma, as nga batuta

Ndërhyn Fatjoni: Unë e mora sikur e ke thënë për Tean. Në foto është Tea me ty.

Ndërhyn Andi: Mullari i kashtës simbolizon muhabetin, po lopa ça simbolizon?

Shqipja: Asgjë

Fatjoni: Duket keq

Shqipja: Pse jeni kaq të djallëzuar? Nuk kam cilësuar asnjeri aty si lopë

Tea: Çfarë lidhje kanë lopët me bisedën? Ku qëndron batuta?

Shqipja: Nuk kishin lidhje lopët fare

Tea: Po pse e vure pra, kur s’kishin lidhje?

Shqipja: Desha moj ta vija, do të pyes ty ça do vendos në Instagramin tim?

Tea: Po normal se kur je duke fol për mua

Shqipja: Të gjithë jeni keqkuptuar, se unë nuk e kisha fare për Tean.

Arjan Konomi: Shoh që të gjithë ju këtu i suleni Shqipes për të përfituar disa komente pozitive, duke e sharë dhe është gjëja më e ulët. S’më pëlqen fare që Tea e ka marrë kështu, sepse është një batutë që njerëzit sipërfaqësor dhe pa tru nuk e kuptojnë. Pse duhet ta marrësh për keq? Ti je lopa? Ti mendon se je lopa? Kaq pak konsideratë ke për veten?

Tea: Arjan po sulmon pa lidhje fare. Nëse dikush të godet, ti i thua faleminderit? Nuk më pëlqen fare kjo që the, më duket shumë pavend, të respektoj për mendimin tënd, por nuk më duket i drejtë.

Shqipja: Më vjen keq që je ofenduar, por ajo lopa s’ka lidhje fare.

Tea: Të vjen keq që unë jam ofenduar, por nuk të vjen keq që e ke thënë atë gjë. Ti nuk po më kërkon mua falje.

Shqipja: Nuk kam pse të kërkoj falje

Tea: Sinqerisht nuk dua falje nga ty, të faltë Zoti. E kam thënë që ato që thotë Shqipja në prapaskenë për mua…

Shqipja: Ça kam thënë në prapaskenë për ty, i ke transformuar.

Tea: Shqipja është tip negativ kundrejt meje, nuk e di çfarë ka me mua. Ndoshta është xheloze.

Shqipja: “Shumë xheloze”

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Më qëlluan me pistoletë”, zbardhet telefonata që alarmoi Policinë e Vlorës

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Vlorës, së një person ka dashur ta vrasë. Shënjestra ka qënë shtetasi me inicialet M.F....

Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana, ja rrugët alternative 

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, njoftoi se nga nesër do të kufizohet trafiku në zonën e Unazës së Madhe tek ish sheshi...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sërish izolim?/ Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online

Për ti paraprirë çdo situate lidhur me pandeminë, janë marrë masat edhe për trajnimin e mësueve për mësimin online. Shumë mësues kanë rezultuar të...

Familja i jep fund kërkimit për biznesmenin Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij. Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit...