E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Mrekullitë ndodhin/ Humbin 3 fëmijët në një aksident, pastaj bëhen me trinjakë

Në majin e vitit 2007, bashkëshortët Lori dhe Kris Kobëll në SHBA, përjetuan një tragjedi të madhe. Gruaja po kthehej në shtëpi me 3 fëmijët e saj, Kajlin 5-vjeç, Emën 4-vjeçe dhe Ketin 2-vjeçe, kur një kamion me një ngarkesë 20 ton i goditi nga pas me një shpejtësi 120 km/h.

Lori u shtrua në spital, ndërsa 3 fëmijët vdiqën njëri pas tjetrit në një spital tjetër.

Ajo nuk mbante mend asgjë, ndërsa ishte Kris ai që i dha lajmin e tmerrshëm. Çifti ishte shpirtërisht i dërrmuar, dhe familjarët nuk dinin si t’i ngushëllonin.

Por 6 muaj më vonë, ata morën lajmin për një mrekulli të pabesueshme. Gruaja mbeti shtatzënë me trinjakë: dy vajza dhe një djalë, ashtu siç i kishin pasur më parë.

Për Lori dhe Kris Kobëll, ishte e qartë se fëmijët e tyre të ndarë nga kjo jetë, kishin pasur një rol në këtë mrekulli.

Sigurisht edhe Zoti. Në majin e këtij viti, Eshli, Eli dhe Xhejk kremtuan ditëlindjen e tyre të 12-të.

TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Në PD e votoi 30% e anëtarësisë’/ Nishani: Si mund t’i fitojë zgjedhjet Basha?

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka reaguar ashpër kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se rizgjedhja e tij në krye të...

‘Sot priten 11 mijë doza të Pfizer’/ Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, teksa ka parë nga afër procesin e vaksinimit në ''Sheshin Skëndërbej'', deklaroi se tashmë është ulur...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një...