E diel, 25 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Motoçikleta përplaset me makinën, dy të plagosur

Një aksident me pasojë dy të plagosur ka ndodhur në Lezhë. Një motoçikletë është përplasur me një mjet tip “Benz”, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona.

Nga kjo përplasje kanë mbetur të plagosur një djalë, bashkë me nënën e tij, identiteti i të cilëve ende nuk dihet.

Ata janë dërguar me urgjencë në spitalin e Lezhës. Drejtuesi i motoçikletës ndodhet në gjendje të rëndë.

Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Përplasi për vdekje të riun me motor, arrestohet polici dhe vëllai i tij

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...