E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Moti për sot/ Temperatura të larta për një pjesë të territorit

Ditën e sotme do të mbizotërojnë kthjellime dhe temperatura relativisht të larta në territorin shqiptar, përjashtim bëjnë zonat veriore ku gjatë pasdites pritet zhvillim i vranësirave lokale duke sjellë rrebeshe afat-shkurtër.

Ndërsa pjesa tjetër e vendit vijon me kthjellime.

Sipas Metoalb, temperaturat e ajrit mbeten të larta në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...