E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Moti për sot/Temperatura deri në 30 gradë celsius

Vendi ynë do të karakterizohet deri në mesditë në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, duke diktuar vranësira kalimtare.

Parashikohet që edhe orët e pasdites dhe mbrëmjes, të sjellin kalime vranësirash nëpër territor, ku më të dukshme do të jenë në gjysmën lindore të Shqipërisë.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10 gradë celsius deri në 30 gradë celsius.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...