Shqipëria

Moti për sot dhe nesër në vendin tonë


               Publikuar në : 07:55 - 12/07/19 Enno

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relatisht të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë nga  Veriperëndimore të  cilat  do të japin impakt në vendin tonë dhe Kosovë.

E Premte 12 Korrik  2019

E Premte dt 12 Korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të  vijonë me rritje.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   13/28°C

Zonat e  ulëta  16/32°C

Zonat  bregdetare 20/31°C

E Shtunë dt 13 Korrik 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga rreshje shiu thuajse në të gjithë vendin. Era do të  jetë me drejtim Jugperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të  jenë pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   15/30°C

Zonat e  ulëta  16/32°C

Zonat  bregdetare 20/31°C


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT