Moti për nesër/Temperaturat maksimale do të arrijnë në 13 gradë celsius

Sot pasdite (e enjte, dt. 31) dhe nesër (e premte, dt. 01.01) priten reshje të dobëta deri lokalisht të dobëta në të gjithë vendin. Shumica e reshjeve priten sot pasdite.

Në veri dhe lindje të vendit, në zonat malore mbi 600 m mbi nivelin e detit, reshjet pritet të jenë në formën e dëborës.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt. 01.01) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 13 °C

në vendet e ulëta: 2 / 13 °C

në vendet malore: -1 / 7 °C