Moti për nesër/ Diell dhe temperaturat në rritje

Sot pasdite (e martë, dt. 15) dhe nesër (e mërkurë, dt. 16), nuk priten reshje në të gjithë qarqet.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt. 16) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 15 °C

në vendet e ulëta: 6 / 14 °C

në vendet malore: 2 / 9 °C

ERA

Sot pasdite (e martë, dt. 15) dhe nesër (e mërkurë, dt. 16) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.