E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Moti i keq, ARRSH: Ja cilat akse rrugore janë të hapura

I gjithë vendi është përfshirë nga moti i keq. Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se pas reshjeve të dendura të shiut që shkaktuan rrëshqitje dherash në disa akse kryesore rrugore, instancat pëkatëse kanë zbritur në terren për të bërë të mundur normalizimin e situatës.

ARRSH informon se rruga në segmentin Ura i Kranesë-Syri i Kaltër është e lirë dhe mund të kalohet.

Ndërkohë, në akset Elbasan-Qafë Thanë dhe Berat-Çorovodë ka pasur rënie materialesh në rrugë, por është bërë pastrimi i plotë i rrugës dhe nuk ka probleme me qarkullimin.

Njoftim për gjendjen e akseve kombëtare

Si pasojë e shirave të dendura ka pasur rënie gurësh e materialesh në trup të rrugës, si në segmentin Ura e Kranesë-Syri i Kalter, ku u puna me mjete e punëtorë dhe rruga tashmë është e hapur.

Në Elbasan-Qafë Thanë, Berat-Corovodë ka pasur rënie materialesh në trup të rrugës si pasojë e shiut  është bërë pastrimi i plotë i rrugës dhe nuk ka probleme me qarkullimin.

Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm për shkak të lagështisë në rrugë, të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...