Futboll

Mosha është thjesht një numër, shikoni çfarë u bën Ronaldo lojtarëve të Romës (Video)

               Publikuar në : 11:07 - 13/05/19 Enno

Juventus u mposht një natë më parë nga Roma me rezultatin 2-0, një fitore që i mban në garë për një vend në Champions Leagu ekipin e drejtuar nga Ranieri.

Pavarësisht humbjes Cristiano Ronaldo tregoi një formë të jashtëzakonshme, ku gjeti edhe rrugën e rrjetës por VAR anulon gjithçka për pozicion jashtë loje.

Ylli portugez në minutën e 15’ mori topin nga anësorja dhe filloi të driblonte disa nga futbollistët e Romës, ku në fund pasoi te Dybala, i cili goditi bukur por portieri vendas ishte pozicionuar mirë.

34-vjeçari tregon më së miri se mosha për të është thjesht një numër.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT