E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Mos më thuaj mua mashtrues. Tërhiqe atë që the”, Taulant Balla përplaset keq me gazetarin

Një përplasje e fortë është shkaktuar mbrëmjen e sotme në “Opinion”, ndërsa gazetari Robert Rakipllari ka akuzuar Taulant Ballën si mashtrues. Kaq ka mjaftuar që situata të tensionohej. Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, nuk e ka pranuar fyerjen, duke u shprehur se nuk lejon askënd që ta ofendojë. Madje Balla i është kthyer Rakipllarit, duke i kërkuar që ta tërheqë mbrapsht atë që tha.

DEBATI 

Rakipllari: Ju nuk hapët listat. Pra ju keni mashtruar. Ju keni mashtruar në kuptimin që nuk keni vota, por ia ku i keni dhe sot.

Balla: As ti dhe askush tjetër nuk mund të më thotë mua keni mashtruar! Tërhiqe atë që the. Jo, jo të lutem.

Rakipllari: Po të them një fakt, jo një opinion. Të thuash që ke mashtruar, është e rëndë. Unë nuk thashë ke mashtruar ti, thashë jemi përballë një mashtrimi…

Balla: Dëgjo, 4 pikat që nxorri Fevziu aty janë pika që janë konsultuar me opozitën parlamentare.

Rakipllari: Hajdari dhe Murrizi thonë që ju e keni shkelur marrëveshjen me to.

Balla: Rudina është një nga 44 deputetët e opozitës parlamentare.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...