E martë, 26 Maj, 2020
16 C
Tirana

“Mos më bëj të fortin këtu!”, Blendi Fevziu i ndërpret fjalën Arben Ahmetajt

Më të lexuarat

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

“Do shihni një tjetër president”, Meta bën lëvizjen e radhës

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka kthyer në Kuvend ligjin për ‘Turizmin Detar’. Në arsyetimin e tij, Meta thotë se ligji ka fjalë dhe...

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

Presidenti austriak thyen masat kufizuese, kapet ‘mat’ nga policia në restorant

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen është kapur nga policia bashkë me gruan e tij, Doris Schmidauer, në një restorant në Vjenë teksa...

“Kemi frikë të dalim”, Berisha: Policia po fsheh ngjarjen në Bulqizë

Banorët në Bulqizë janë tmerruar mbrëmjen e djeshme nga breshëria e kallashnikovit. Denoncimin e bën një qytetar në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas qytetarit...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Përfundon takimi Yuri Kim-Basha/ Ambasadorja u vendos ultimatum politikanëve shqiptarë

Sapo ka përfunduar takimi mes Ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe Kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Kim u ka vendosur ultimatum politikanëve shqiptarë...

Meta dekreton 3 ligje të qeverisë për mjedisin dhe pyjet

Presidenti Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e tre ligjeve. Bëhet fjalë për: Ligjin nr. 52/2020 “Për disa ndryshime në ligjin nr. 10 448,...

Mbrëmjen e djeshme në “Opinion”, është agravuar situata mes moderatorit Blendi Fevziu dhe ministrit Arben Ahmetaj. Ministri po fliste për donacionin e Bashkimit Evropian për Shqipërinë në vlerën e 50 milionë eurove, kur Blendi i përmendi atij gjyqin e fituar nga Francesco Bechetti, të cilit shteti shqiptar i detyrohet 110 milionë euro.

Por ministri ia ktheu se ai “s’do të marrë asnjë kokërr leku”. Ai vijoi t’i kushtojë rëndësi lobimit të kryeministrit Rama për të siguruar ndihmën e BE-së.

Por kjo përgjigje nuk është pritur aspak mirë nga Blendi Fevziu, ndërsa tha se nuk i duhej se kush ka lobuar për të siguruar ndihmën e BE-së. Madje në një çast ministri Ahmetaj i ka kujtuar faktin moderatorit se ish-kryeministrin Berisha e toleron, dhe me të tjerët sillet mjaft prerë.

Fevziu: S’më duhet mua se kush loboi!

Ahmetaj: Më duhet mua!

Lexo edhe :   Strakosha pozitiv me koronavirus? Deklarata e ish-lojtarit trondit futbollin italian

Fevziu: Kemi sekonda më interesante se kush loboi dhe me kë loboi…

Ahmetaj: Kur të bën Saliu të njëjtën gjë nuk ia kthen!

Fevziu: Tani se çfarë i kthej unë Saliut, nuk të përgjigjem ty fare, more vesh apo jo! Ti s’ke parë gjë hiç, edhe mos bëj as trimin as të fortin këtu, të më tregosh as Saliun asnjë tjetër. Jepu përgjigje qytetarëve atje për lekët, edhe mos qesh fare sepse është situatë katastrofike. Ka qytetarë që po rrinë pa bukë. E ndërpres fjalën dhe s’ta lë fare!

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem, kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...

Petro Koçi: Presidentin e kemi ‘çun problematik’

Zv. ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, në emisionin "Repolitix" në Report Tv,  është shprehur se PS-ja nuk është kundër ndryshimit të sistemit, por sipas...

Baton Haxhiu: Modeli i politikës së Metës është i vjetëruar

Analisti dhe gazetari Baton Haxhiu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” theksoi se modeli i politikës së Presidentit Ilir Meta është i vjetëruar. “Modeli...
WhatsApp KONTAKTO TT