E hënë, 25 Tetor, 2021
7.5 C
Tirana

“More vesh ti”/ Rama mëson kamerierin si të shpërndajë kafet (Video)

Kryeministri Edi Rama, pas takimeve me qytetarë dhe biznese në Shijak, është ndalur për të konsumuar një kafe në një nga lokalet e qytetit.

Rama i tha kamarierit, që në fillim duhet t’u shërbejë grave beqare, më pas të maruarave, burrave, vajzave dhe pastaj burrave të tjerë.

Sipas tij,  radha e kafes është manual mirësjelljeje për kamarierët.

“More vesh ti? Ashtu…grave në fillim, grave beqare në fillim, pastaj të martuarave, pastaj vajzave, pastaj burrave. Dhe tek burrat, të martuarëve në fillim, beqarëve në fund.”, tha Rama.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...