E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Mjeku reanimator në QSUT infektohet nga koronavirusi

loading...

Një mjek reanimator në QSUT është infektuar nga koronavirusi.

Numri i bluzave të bardha të prekura nga COVID-19 ka shkuar në 8.

Burime brenda QSUT kanë konfirmuar për “News24” se një mjek reanimator i është nënshtruar testit për koronavirus dhe ka rezultuar pozitiv.

Raportohet se gjatë orëve të fundit pranë Infektivit të QSUT kanë mbërritur gjashtë autoambulanca, të cilat kanë sjellë pacientë.

Dyshohet se në orët në vijim numri i të prekurve me COVID-19 në vendin tonë mund të rritet.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Princi Charles dhe Camilla festojnë përvjetorin e martesës në karantinë

Dje, 9 Prill 2020, Princi Charles dhe Camilla kanë festuar përvjetorin e pesëmbëdhjetë të martesës. Të dy u ribashkuan pas shërimit të Charles nga koronavirusi. Ne...

Si dilet nga izolimi duke shpëtuar si njerëzit ashtu edhe ekonominë

Nga: Ian Mulheirn “The Indipendent” Si mund të shpëtojmë nga bllokada e shkaktuar nga koronavirusi? Disa mund të thonë se shtrimi i kësaj pyetje është...

Babai i Rihanna-s infektohet nga koronavirus, ja si e ndihmoi ajo

Babai i Rihanna-s, Ronald Fenty, ka rrefyer se kishte pasur frikë për jetën e tij pasi luftoi me koronavirusin. 66-vjeçari falenderoi vajzën e tij për...

Pse disa vende preken me shumë nga COVID-19? Kërkuesit bëjnë zbulimin e madh

E dini arsyen pse në disa vende vdesin më shumë njerëz nga koronavirusi? Studiuesit belgë e kanë gjetur një shpjegim. Ndonëse e gjithë bota...

Plagosja në Tiranë/ Kush është i kërkuari që pati përplasje me punonjësin e ‘Shqiponjave’

Policia ka përcjellë detajet lidhur me plagosjen sot në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Sitki Çiço", në afërsi të një shkolle. Por si...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT