E shtunë, 31 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Minxhozi: Mua më duket më banal 2 marsi sesa koronavirusi

Analisti Skënder Minxhozi ka deklaruar se atij i duket më banal 2 marsi sesa koronavirusi.

Kujtojmë se më 2 mars në orën 17:00 përpara Presidencës pritet që të zhvillohet manifestimi i thirrur nga Presidenti Ilir Meta.

“Mua më duket më banal 2 marsi sesa koronavirusi. Unë mendoj se 2 marsi është ta kthesh Republikën në qesharake. Presidenti flet me dekrete dhe flet politikisht.

Presidenti ka për detyrë të ulë palët në tryezë dhe jo t’i nxisë. Ai ka thirrur të gjitha forcat opozitare. Ky është banalizim i Presidencës. Unë nuk e paragjykoj, por këtu ka një paradoks. Unë e kam shumë të qartë pse Ilir Meta e bën këtë. Lëvizja e Presidentit është se ai ka kuptuar se 1 miliardë euro plus hapje negociatash do të thotë mandat tjetër.

Presidenti për mua qëndron tek opozita. Ai po bën opozitë edhe kur opozita është institucion. Ai ka kuptuar ku ndodhet krahu i tij opozitar. Ai do të bëjë një shkarkesë elektrike për opozitën. Meta po bën një gabim strategjik”, tha Minxhozi në emisionin “Real Story”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...

Teatri/ Veliaj nga Tokyo: Vendimi nuk bie ndesh me atë të Kushtetueses

Nga Tokyo, kryebashkiaku Veliaj ka komentuar vendimin e qeverisë, që i kalon në pronësi truallin e Teatrit Kombëtar. Në një intervistë për "News24", Veliaj...

Një raport objektiv, që mjerisht nuk e ndihmon Shqipërinë

Nga: Preç Zogaj Objektiv: ky mund të ish te vlerësimi me një fjalë të vetme i raportit përfundimtar të OSBE/ODHIR-it për zgjedhjet e 25 prillit....

Fshehu për 3 muaj tezen e vde*ur në bagazhin e makinës, për ti marrë pensionin

Një 55-vjeçar është vënë në pranga nga ana e policisë greke, pasi akuzohet për 'vrasje me paramendim' të tezes së tij. I prangosuri ishte...