E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Ministri i Brendshëm godet në fytyrë deputetin në foltoren e Kuvendit

Tensione të forta ka pasur në një seancë plenare në Parlamentin e Bosnjës.

Shkak i përplasjeve është bërë marrëdhënia e Bosnjës me NATO-n, ku siç shihet dhe në videon e bërë virale, ministri i Brendshëm rajonal përplaset fizikisht me një deputet të opozitës, duke e goditur atë me dorë në fytyrë.

Ministri i brendshëm, Dragan Lukaç, ishte duke folur në podium, kur i afrohet deputeti i opozitës, të cilit fillimisht i hedh letrat në fytyrë dhe më pas e godet, duke e quajtur “Majmun” deputetin Drashko Stanivukoviç.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha bën lëvizjen e papritur pas ultimatumit të Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka shtuar presionin, e ndërsa SHBA në shtator pret pensionimin e Berishës si dhe të hidhen themelet e...

Kishin kthyer shtëpinë në laborator dro*e, dy në pranga

Dy shtetas 32 dhe 33-vjeç janë vënë në pranga në sajë të operacionit të koduar "Baza", pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin marë me...

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...