E diel, 24 Janar, 2021
11 C
Tirana

Milot Rashica, shembulli që duhet të ndiqet nga të gjithë shqiptarët

Milot Rashica deri në “Euro 2016” ishte pjesë e kombëtares shqiptare, por pasi De Biasi nuk e grumbulloi për në Francë ai vendosi që ti bashkohet Kosovës. Por Rashica nuk mban mëri, përkundrazi ndjenjat e tij janë të njëjta për të dy skuadrat.

Sulmuesi i talentuar i Werder Bremen e shpreh me fjalë dhe me fakte dashurinë për Shqipërinë dhe në çdo ndeshje zbret në fushe me ngjyrat kuqezi në njërën nga mbrojtëset e këmbëve.

Pas ndeshjes së djeshme kundër Maltës Rashica ka postuar një foto në rrjetet sociale, ku nuk mungojnë ngjyrat kuqezi në këmbë, ndërsa mesazhi i tij është mjaft i bukur: “Me një dëshirë e një qëllim…”, shoqëruar nga flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë.

Qartësisht, një mesazh që duhet të shërbejë për të gjithë, për të lënë mënjanë ndasitë dhe inatet për lojtarët që grumbullohen herë nga Shqipëria e herë nga Kosova, sepse nëse kjo e fundit shkon në Europian, lumturia duhet të jetë e njëjtë si për Shqipërinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...