E hënë, 17 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

“Militantët shpërthyen me forcë derën”/ Mziu: Socialistët vodhën Bashkinë Kamëz

Xhelal Mziu ka akuzuar kryebashkiakun e ri të Bashkisë së Kamzës, i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Rakip Sulin se ka vjedhur me forcë institucionin.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social “Facebook”, Mziu theksoi se militantët e Partisë Socialiste, të ndihmuar nga shefi i komisariatit nr. 5 kanë thyer xhamat e derës së jashtme të godinës. Sipas tij, kjo panoramë tregon më së miri se me çfarë qeverisje lokale do të përfaqësohet qyteti i Kamzës.

“Vidhet forcërisht nga Socialistët, institucioni i Bashkisë Kamëz.

Në orën 16.05 minuta Keshilltarët që u betuan se do të japin kontributin e tyre për të miratuar vendime të rëndësishme për qytetaret e Kamzës, të ndihmuar nga militantët e Partisë Socialiste dhe Personalisht nga Shefi i Komisariatit Nr. 5 Sali Skura dhe ndihmësit e Tij thyen xhamat e derës së jashtme dhe duke shpërthyer atë me forcë duke treguar se me çfarë qeverisje lokale do të përfaqësohet qyteti i Kamzës”, shkruan Mziu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si zgjidhet kriza në PD: 10 vendimet që shpëtojnë Partinë Demokratike

Nga: Roland Qafoku Kjo është ‘97-ta e PD-së, ose “lufta civile” brenda partisë. Ajo që po ndodh në Partinë Demokratike të krijon idenë se jo...

Drejtori ekzekutiv i Pfizer: Normalitetit do t’i rikhehemi në pranverë

"Jeta së shpejti mund të kthehet në normalitet pas dy vitesh ndërprerjeje pandemike", tha shefi ekzekutiv i Pfizer, në një intervistë me "Le Figaro". “Së...

“Faleminderit, më nxorre debile”, “kriset” miqësia mes Arjolës dhe Monikës

"Vëllai i Madh" ka shkaktuar shumë debate të nxehta mes bonorëve, dhe shkak është bërë loja “Shtet, qytet”. Një përplasje e fortë është krijuar...

6 rregullat e arta për t’u pasuruar e për t’u bërë milioner

E vetmja gjë që ju pengon nga të qenurit milioner është ideja juaj se çfarë do të thotë të jesh i tillë, sipas milionerit...

7 mënyra për të reduktuar stresin dhe për të lehtësuar depresionin

Është shumë e zakonshme që njerëzit që vuajnë nga depresioni, të ndjehen të stresuar dhe të mbingarkuar. Stresi mund të përkeqësojë simptomat e depresionit,...