E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Milani/ Portieri i Lilës zbarkon në Milano, gati kontrata 5-vjeçare

Është dita e Majk Manjan tek Milani. I ardhur mbrëmë në qytet, portieri francez do të kryejë ekzaminimet e tij mjekësore sot. Pak më parë portieri arriti në klinikën ‘La Madonnina’, ku do të fillojë procesin e anëtarësimit në klubin kuqezi.

I lindur i vitit 1995, tashmë ish portiere i Lilës, kampione e sapo shpallur e Francës, me të mbaruar vizitat rutinore, do të nënshkruajë kontratën pesë-vjeçare me ‘djajtë’.

Nga ana tjetër, Donaruma është gjithnjë e më e larg. Sipas raportimeve nga ‘Rosea’, në fakt, rinovimi në këtë pikë nuk ka gjasa të ndodhë. Lojtari nuk i është përgjigjur kurrë ofertës prej 8 milion € të paraqitur nga klubi dhe të cilën kuqezinjtë nuk kanë dëshirë ta çojnë më tej.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...