E diel, 13 Qershor, 2021
22.5 C
Tirana

Milan gati të surprizojë dhe të lumturojë tifozët, nis kontaktet me objektivin e Inter dhe Juve

Milan gati të surprizojë të gjithë, teksa ka nisur bisedimet me agjentin e mesfushorit të Brescia, Sandro Tonali, për ta transferuar atë në “San Siro”.

Tonali është një nga talentet që ka spikatur këtë sezon në Serie A dhe ka tërhequr vëmendjen e ekipeve të mëdha, që duan ta transferojnë atë.

Inter dhe Juventus prej kohësh interesohen për italianin, i cili shihet si e ardhmja e mesfushës. Por së fundmi në garë për lojtarin është edhe Milan, që ka nisur kontaktet e para për ta afruar lojtarin.
Një avantazh që do të kishin kuqezinjtë për 19-vjeçarin, është fakti se ai ka dalë hapur se është një tifoz i Milan dhe do ta pranonte një kalim te ky ekip.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

PD/ Basha i pari që votoi nga kandidatët, fjala e tij për median

Lulzim Basha ka qenë i pari nga kandidatët në votim për kreun e PD-së që ka votuar sot. Në fjalën e tij për median...

SHÇBA: Shpërndante koka*në, arrestohet efektivi i “Shqiponjave”

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, ka dalë me një njoftim ku ka bërë me dije arrestimin e efektivit të Shqiponjave në Sarandë, Lavdosh...

UFC 263/ Israel Adesanya ruan titullin ndaj italianit Vettori. Humb Nate Diaz

Israel Adesanya ruajti titullin e tij në peshën e mesme mëngjesin e sotëm duke mundur italianin Marvin Vettori me vendim unanim në ndeshjen kryesore...

Aksident i rëndë në Fushë Krujë, plagosen anëtarët e një familjeje dhe dy gra

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë paradite në aksin Fushë Krujë-Tiranë, në afërsi të Larushkut. Mësohet se tre makina, një “Benz”, një “Opel”...

Teksas, 13 të plagosur me armë zjarri në Austin

Autoritetet në Teksas thonë se një person hapi zjarr në një lagje të njohur për jetën e natës dhe argëtimin në qytetin Austin duke...