E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

Mijëra qytetarë drejt Kryeministrisë, por ja ku ndodhet Rama

Mijëra shqiptarë po mblidhen para Kryeministrisë, për të nisur protestën e opozitës që nis në orën 11:00, ku kërkohet largimi i kryeministrit Rama.

Ky i fundit, duket se ka kërkuar një shtim të masave pas incidenteve të ndodhura në protestën e një muaji më parë në të njëjtin vend.

Tashmë Policia e Shtetit ka blinduar derën e Kryeministrisë, ndërsa Rama duket se është larguar i qetë nga Tirana. Kjo pasi ai nuk ndodhet në kryeqytet, pasi sot ka zgjedhur që të takohet me qytetarë të Lushnjes.

Kryeministri ka postuar një video live në Facebook, ku shfaqet në biznesin e një gruaje në Lushnje.

“Në sipërmarrjen e një gruaje eskportuese që u jep punë 1200 burrave”, shkruan Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...