E hënë, 25 Maj, 2020
18 C
Tirana

“Mihal Kokëdhima s’ishte në terezi”/ Avokati debat me Klosin: U hodh instiktivisht mbi makinë

Më të lexuarat

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i viktimave

Në Shqipëri është rritur numri i viktimave nga COVID-19, duke shkuar në 32. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se mbrëmjen e sotme ka ndërruar...

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

“Rreth 131 mijë debitorë nuk kanë hyrë në aktmarrëveshje”, OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të përfituar faljen e...

Presidenti austriak thyen masat kufizuese, kapet ‘mat’ nga policia në restorant

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen është kapur nga policia bashkë me gruan e tij, Doris Schmidauer, në një restorant në Vjenë teksa...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Aksident rrugor në aksin Seman-Fier, plagosen dy persona

Së fundmi ka ndodhur një aksident rrugor në aksin Seman-Fier. Aksidenti ka ndodhur përkatësisht në zonën e njohur si Çlirim i Fierit. Raportohet se kanë mbetur...

COVID-19/ Kur do hapen kufijtë? Rama tregon datën

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët, më datën 1 Qershor. “Duke nisur nga 1 Qershori do...

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se 50 persona kanë humbur jetën në shtetin fqinj gjatë 24 orëve të...

Rikthehet në vëmendje ngjarja që ndodhi në muajin gusht në restorantin “Panorma” në Qeparo, ku disa turistë spanjollë u dhunuan nga pronari i restorantit.

Të ftuar në emisionin “Opinion”, ministri i Turizmit Blendi Klosi është përplasur në debat mbrëmjen e sotme me ish-avokatin e Mihal Kokëdhimës, Kujtim Cakranin. Ky i fundit deklaroi se ish-klienti i tij u hodh instinktivisht mbi makinë pasi mendoi se turistët do ta shtypnin, ndërsa dha detaje për ngjarjen duke treguar versionin e tij.

“Sipas versionit dhe të prokurorisë është i evidentuar tashmë që grupi i shqiptarëve bashkë me turistët kanë shkuar kanë porositur, ashtu si shqiptarët bëjnë dhe pazare të ndryshme. Kanë shkuar kanë porositur aq sa deshën, ua ka servirur dhe peshkun ndërkohë janë ulur në tavolinë, i ka marrë menu-në për gjera e tjera ndërkohë ishin duke pritur që të përgatitej peshku. Pas disa minutash ata ngrihen, nuk e di se si… u ngritën dhe kanë dalë jashtë.

Zoti Kokëdhima kishte parë tek tavolina dhe del jashtë. Merr policinë dhe i thotë që po ikin, ndërkohë këta ndezin makinën edhe ikin. Ai është hedhur instinktivisht tek makina se ka menduar se donin ta shtypnin. Ai godiste makinën me telefon se nuk kishte ku të kapej.  Këta zotërinjtë kanë ecur tre kilometra e gjysmë me Mihalin sipër makinës. Ata nuk kanë ndaluar asnjëherë që ai të zbriste”, tha avokati.

Nga ana tjetër, ministri Klosi reagoi duke nënvizuar se Kokëdhima “nuk ishte në terezi” ditën e ngjarjes.

“Ata ishin me bluzën e grisur, familja ishte e shqetësuar. Kryefamiljari ishte i çarë në buzë, pastaj situata mori ndryshe. Nuk është ekzagjerim që i vajta me tufë me lule… Video është e tillë, ata ndaluan në atë lokal nga dita e bukur, nga mikpritja e njerëzve. Unë nuk jam për avokat as për prokuror. Të vetmin justifikim që i vinin ngjarjes është se zotëria nuk ishte në terezi. Ata nuk kanë konsumuar asnjë gotë ujë në atë lokal”, shtoi Blendi Klosi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje ai...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...

Mesazhi i Yuri Kim, Meta: S’jam unë targeti i Ambasadores

“Shpresoj që të mos ketë një marrëveshje të fshehtë për të vrarë Reformën në Drejtësi!” Kështu shprehej Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, disa ditë më...
WhatsApp KONTAKTO TT