E shtunë, 24 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

“Mezhgorani”, masat e sigurisë për 31 të arrestuarit

Për të arrestuarit e operacionit “Mezhgorani”, Gjykata e Përmetit ka caktuar masën e sigurisë.

Nga 31 personat që sot dolën para gjykatës, gjyqtari ka shqyrtuar dhe dhënë vendimet për 29 prej tyre, teksa 16 vendosi t’i linte në burg, 11 në detyrim paraqitje dhe 2 në arrest shtëpie.

Ndërsa për Betim Shkupin dhe Sait Fishtën masa e sigurisë do të caktohet nesër.

Më poshtë lista e plotë me emrat dhe masat e sigurisë:

Arrest me burg

Amarildo Aliko

Eraldjan Hodo

Xhevair Sejati

Neuland Miçi

Skënder Toska

Armando Hajdinaj

Sidi Ramaj

Erment Beqaraj

Askerd Malke

Elidon Alikollari

Ervin Çela

Antonio Hasa

Adriatik Brakaj

Aristidh Çoli

Klea Pëllumbi

Kladi Dervishi

Detyrim paraqitje

Henri Çili

Shpresa Gjocaj

Liko Jazi

Renato Toska

Kejsi Meço

Edmond Xaka

Kristina Bashi

Lisandër Alikollari

Entilon Kamberaj

Abaz Dani (Mesi)

Daniel Yzeiraj

Arrest shtëpie

Ilir Korbi

Besnik Fishta

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...