E martë, 31 Mars, 2020
19 C
Tirana

Meta “zbret” në terren: Më 2 mars ju pres në bulevard (FOTO)

Lexo edhe ...

“Fundi i epidemisë është larg”/ OBSH: Kjo do të jetë një betejë e gjatë

Koronavirusi vijon të marrë me mijëra jetë njerëzish dita ditës. Ekspertë nga e gjithë bota po punojnë për gjetjen e një vaksine që do...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

I frikësuar nga heqja e kompetencave, por edhe nën ethet e shkarkimit, presidenti Meta ka nisur nga sulmet ndaj qeverisë. Pak më herët ai paralajmëroi për një tubim së bashku me qytetarët më datë 2 mars në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sikundër e konsideron, në mbrojtje të Kushtetutës dhe shpartallimin e grushtit të shtetit.

Kreu i Shtetit tha se të gjitha institucionet do t’u kthehen qytetarëve shqiptarë, dhe në këtë datë do të publikohet dekreti i parë “kundër grushtit të shtetit”.

Mesazhin e tij, Meta e ka demostruar me anë të një fotoje, të cilën e ka shpërndarë në Facebook.

Mbrëmë në emisionin ‘Real Story’, Rama ironizoi presidentin kur u pyet mbi deklaratën e Metës se “Parlamentin e shpërndan populli”.

“Ku e ka popullin ky, në WhatsApp? Tani të lutem, është shumë më i rëndësishëm Zaho dhe ditëlindja e vajzës, sesa kjo temë”, tha Rama.

Në kundërpërgjigje, Meta tha sot: “Ata që kërkojnë popullin e presidentit në WhatsApp, të porosisin poture të gjera”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Fundi i epidemisë është larg”/ OBSH: Kjo do të jetë një betejë e gjatë

Koronavirusi vijon të marrë me mijëra jetë njerëzish dita ditës. Ekspertë nga e gjithë bota po punojnë për gjetjen e një vaksine që do...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Koronavirusi/ Si paraqitet gjendja në kontinentin e varfër të Afrikës

Edhe kontinenti i Afrikës duket të jetë “pushtuar” nga koronavirusi, teksa raportohet se në 47 prej 54 shteteve janë konfirmuar raste të virusit. Qendra afrikane...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT