E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Meta thërret tubim popullor, Rama ‘godet’ me mesazhin

Sikundër vepron çdo mëngjes, edhe sot Rama ka shpërndarë një postim me shprehjen e radhës. Kryeministri Rama ka ndarë me ndjeksit e tij në rrjetin social Facebook, foton me mbishkrimin: “Zoti nuk shikon pamjen dhe trupin tuaj, por shikon zemrën dhe punët tuaja”.

Çdo mesazh i koduar i kryeministrit Rama, vjen si reagim për situatën politike në të cilën ndodhet vendi.

Nga ana tjetër, presidenti Meta do të zbresë në shesh kundër qeverisë. Sinjalet janë se kriza politike po përkeqësohet nga dita në ditë.

Ilir Meta do të zbresë në shesh më 2 mars, ku do të jetë beteja finale për shpërndarjen e Parlamentit dhe rrëzimin e qeverisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Viti i ri akademik nis me tensione, studentët përplasen me policinë në Tiranë

Studentët u rikthyen sot në auditore, por me disa kushte të cilat janë bërë publike pak ditë më parë nga rektori i Universitetit të...

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...