E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Meta sulmon Ramën: Kush fiton me poshtërsi, nuk qeveris dot me drejtësi

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, e ka nisur ditën me një mesazh të fortë drejtuar qytetarëve. Ai e ka shtuar dozën e sulmeve dhe akuzave ndaj qeverisë, ndërsa apelon ndaj qytetarëve që të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit, për të rrëzuar qeverinë.

Në mesazhin e shpërndarë në Facebook, presidenti thotë në shenjë këmbane alarmi se kush fiton me poshtërsi, nuk qeveri dot me drejtësi.

Meta akuzon Ramën se nuk mund të qeverisë me drejtësi, pasi sipas tij, ka marrë pushtetin me poshtërsi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....