Meta: Shqipëria e shqiptarëve dhe kurrë e oligarkëve dhe mafies ndërkombëtare

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me të rinjtë në zonën e Kombinatit në kryeqytet.

Meta shprehet se më datë 25 prill, Shqipëria do jetë e shqiptarëve dhe kurrë e oligarkëve dhe e mafies ndërkombëtare.

“25 prill – Shqipëria e shqiptarëve dhe KURRË e oligarkëve dhe mafies ndërkombëtare.”, shkruan Meta në rrjetin social, Facebook. Deklarata e kreut të shtetit vjen pas përplasjeve të fundit midis tij dhe kryeministrit Edi Rama.

Presidenti  dje i është përgjigjur nga Vlora kryeministrit  Rama, atje ku tha se do jetë sa herë të përmendet nga Vlora.

Herë me ironi e herë drejtpërdrejt, Meta ka dhënë përgjigjen për ato që i quajti shpifje se “Presidenti shkon natën në Vlorë për LSI”.