E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Meta relaksohet në Lalz, nuk i ndahet mesazheve

Më të lexuarat

Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur që të kalojë fundjavën në Gjirin e Lalzit. Në rrjetin social Facebook, ai ka publikuar një video ku shfaqet në një pedalone, dhe jep një mesazhin që qytetarët të mos përdorin jaht apo skaf. Kreu i Shtetit shprehet se kjo varkë të forcon këmbët, dhe nuk harxhon karburant.

“Përshëndetje të dashur miq. Më mirë me pedalone, se sa me jaht apo me skaf. Sepse i forcon këmbët për të ngjitur malet më të larta, por edhe nuk harxhon karburant. T’ja kaloni mirë të gjithë sot”, shprehet Meta.

Tashmë është bërë e udhës që Meta të japë mesazhe, shpesh edhe me nënkuptime.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se shumë...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Miratohet nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit kanë miratuar sot me konsensus, pa asnjë votë kundër ndryshimet Kushtetuese. Ndryshime pati në pikën nr.3 të nenit...

Sistemi proporcional rajonal, kërkohet garanci për pragun zgjedhor

Deputeti Myslym Murrizi ka kërkuar garanci nga mazhoranca, që pragun kombëtar duhet të jetë natyral në çdo qark, në mënyrë që të mos ikin...

Dita e Bastijës/ Meta letër Macron: Mbështetja e Francës, motivim për përmbushjen e reformave

Presidenti Ilir Meta ka uruar homologun e tij francez, Emmanuel Macron, me rastin e Festës Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Kreu i shtetit shpreh...