E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Meta: Rama është ideatori dhe ekzekutori i këtij puçi shteti (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta, ka publikuar prova të reja për atë qe ai e quan grusht shteti nga qeveria. Në fjalën e tij hapëse, ai tha se kryeministri Edi Rama është ideatori dhe ekzekutori i këtij grushti shteti, dhe do jetë ai që do mbajë përgjegjësi para popullit shqiptar. Kreu i Shtetit u shpreh se gjysmë-parlamenti dhunon Kushtetutën e popullit shqiptar.

“Prova të reja të përpjekjes së gjysmë parlamentit, për të hedhur hapin final për kurorëzimin e grushtit të shtetit. Ju e dini që është marrë iniciativë nga disa deputetë gjoja të pavarur, por kjo është zbatim i programit politik të Këshillit të Ministrave, e kanë marrë nga Don Doni.

Provë tjetër që është kryeministri ideatori, frymëzuesi dhe ekzekutori, e ai do jetë përgjegjesi i parë dhe i drejtpërdrejtë që do vijë pas triumfit të grushtit të shtetit dhe do vijë patjetër”, tha Meta.

Një ditë më parë, presidenti Ilir Meta tha se pas Ardian Dvoranit, të tjerë zyrtarë janë implikuar në grushtin e shtetit. Meta dorëzoi në Prokurorinë e Posaçme kallëzim shtesë ndaj kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Ardian Dvorani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....