E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Meta: Qeveria është rrëzuar, ja pse nuk e mbështes marrëveshjen e 5 qershorit

Presidenti Ilir Meta ka qenë ditën e sotme në Malësinë e Madhe, ku ishte i pranishëm në ceremoninë e përkujtimit të “100-vjetorit të luftës së Koplikut”.

Meta ka vijuar replikat me Ramën, ku theksoi se qeveria “Rama” ka rënë, ndërsa i kërkon kryeministrit që të tregojë ditën dhe orën kur ai është takuar me persona që janë subjekte të OFL.

 “Pse janë kundër 5 qershorit, pse janë kundër zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Përse janë kundër integrimit Evropian. Përse vënë në diskutim integritetin Kosovës. Përse hodhën në gjegj kryeministri e Kosovës, kush ua kërkoi dhe pasi e hodhën në gjyq? Presidenti është dhe do të jetë i Popullit, Kushtetutës, dhe kam një pyetje për socialistët e ndershëm. Kush i ka çuar çështjet në Venecia? Presidenti nuk ka çuar asnjë çështje. Dy herë shkelësit e çuan presidentin atje dhe menduan që do t blinin një opinion gjysmak gjoja për  shkarkimin  presidentit. Kë ta takuar Presidenti i Republikës skutave, kur vendin orën dhe ditën? Qeveria është rrëzuar prej kohësh, ju ose nuk i shikoni ose nuk doni t’i shikoni”,- tha Meta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...