E shtunë, 4 Prill, 2020
20 C
Tirana

Meta pret në takim Arben Ahmetajn, ja për çfarë diskutuan

Lexo edhe ...

“SHBA, krenare që janë aleate me Shqipërinë”, Yuri Kim bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një mesazh në Facebook, ku shprehet se Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate...

Shtirej si pjesë e ‘Europolice’, pranga 42-vjeçarit që përdori dokumente false

Një shtetas është vënë në pranga, pasi lëvizte me dokumente të falsifikuara, për t’i shpëtuar karantinës. Policia, në vijim të kontrolleve për zbatimin e...

11 vite nga anëtarësimi në NATO, Basha: Ne nuk jemi vetëm, bashkë do t’ia dalim (VIDEO)

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka kujtuar sot arritjen historike të futjes së Shqipërisë në NATO. Kryedemokrati ka publikuar një video, teksa shkruan se kujton...

E kishte blerë për të birin, gruaja nga Vlora ia dhuron spitalit respiratorin 20 mijë euro

Në kohën kur koronavirusi ka goditur edhe vendin tonë, një grua e moshuar nga Vlora ka bërë një gjest mjaft prekës për të shpëtuar...

Presidenti Ilir Meta ka pritur mbrëmjen e sotme në një takim ministrin e Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj.

Përmes një postimi në Facebook, Meta bën me dije se Ahmetaj e njohu me masat e marra nga qeveria, për përballimin e situatës së krijuar nga përhapja e koronavirusit.

Kreu i shtetit njofton se ka diskutuar me të, edhe mbi mundësinë e mbledhjes të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Postimi i plotë:

Sot në mbrëmje prita me kërkesën time, ministrin e Shtetit për Rindërtimin, z.Arben Ahmetaj, të ngarkuar nga Qeveria edhe për koordinimin dhe drejtimin e punës, ndërmjet ministrive dhe institucioneve, për hartimin e planit të përballimit të situatës ekonomike të shkaktuar nga pandemia globale 🔴 #COVID19.
U njoha nga ministri Ahmetaj për masat e marra nga Qeveria për përballimin e kësaj situate kritike, si dhe diskutuam mbi mundësinë e mbledhjes në një kohë sa më të afërt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.
Bashkëpunimi, gjithëpërfshirja, humanizmi dhe solidariteti mbarëkombëtar do të na japë të gjithëve fuqinë e duhur pozitive për ta fituar këtë sfidë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“SHBA, krenare që janë aleate me Shqipërinë”, Yuri Kim bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një mesazh në Facebook, ku shprehet se Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate...

Shtirej si pjesë e ‘Europolice’, pranga 42-vjeçarit që përdori dokumente false

Një shtetas është vënë në pranga, pasi lëvizte me dokumente të falsifikuara, për t’i shpëtuar karantinës. Policia, në vijim të kontrolleve për zbatimin e...

11 vite nga anëtarësimi në NATO, Basha: Ne nuk jemi vetëm, bashkë do t’ia dalim (VIDEO)

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka kujtuar sot arritjen historike të futjes së Shqipërisë në NATO. Kryedemokrati ka publikuar një video, teksa shkruan se kujton...

E kishte blerë për të birin, gruaja nga Vlora ia dhuron spitalit respiratorin 20 mijë euro

Në kohën kur koronavirusi ka goditur edhe vendin tonë, një grua e moshuar nga Vlora ka bërë një gjest mjaft prekës për të shpëtuar...

“Pikat kufitare do jenë të mbyllura”, kryeinspektori Shkëlqim Hajdari: Gjoba kush thyen rregullat 

Referuar situatës nga pandemia globale, Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari është shprehur se aktualisht në terren janë grupe pune që monitorojnë se si i...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT