E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Meta paralajmëron tërmet/ Artan Hoxha: Qeshni ju qeshni, ku do futeni pastaj?

Presidenti Ilir Meta nxori para mediave këshilltarin e tij për çështjen e sigurisë kombëtare, për të përforcuar bindjen e tij se Shqipëria po kërcënohet nga një fatkeqësi natyrore.

Sipas këshilltarit të kreut të Shtetit, institucionet përgjegjëse nuk po marrin seriozisht paralajmërimet e sizmiologut grek, dhe as ato të Presidentit.

Kjo situatë ka marrë vëmendjen e gazetarit investigativ Artan Hoxha, i cili me anë të një statusi në rrjetin e tij social Facebook, e ka trajtuar këtë çështje me nota humori.

Statusi

Qeshni ju qeshni po kur te bjere supertermeti ku do futeni pastaj?????!!!!!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...