E shtunë, 4 Prill, 2020
20 C
Tirana

Meta nuk gjen qetësi, bën lëvizjen e radhës

Lexo edhe ...

Paketa ekonomike përballë sfidës, ‘nuk ka rëndësi sa na kushton’

Nga: Adrian Civici Thellimi i krizës ekonomiko-financiare si efekt i koronavirusit po i vendos shtetet dhe qeveritë e ndryshme përballë detyrimit të disbursimit të miliarda...

“SHBA, krenare që janë aleate me Shqipërinë”, Yuri Kim bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një mesazh në Facebook, ku shprehet se Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate...

Shtirej si pjesë e ‘Europolice’, pranga 42-vjeçarit që përdori dokumente false

Një shtetas është vënë në pranga, pasi lëvizte me dokumente të falsifikuara, për t’i shpëtuar karantinës. Policia, në vijim të kontrolleve për zbatimin e...

11 vite nga anëtarësimi në NATO, Basha: Ne nuk jemi vetëm, bashkë do t’ia dalim (VIDEO)

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka kujtuar sot arritjen historike të futjes së Shqipërisë në NATO. Kryedemokrati ka publikuar një video, teksa shkruan se kujton...

Një ditë mjaft me angazhime ka qenë kjo për Metën. Pas mesazhe të njëpasnjëshme në rrjetet sociale, duket se ai e ka mbajtur fjalën, për të pasur reagime të tjera për mediat për atë që e cilëson si ‘grusht shteti’.

2 marsi akti final për të rrëzuar qeverinë/ Meta jep paralajmërimin e radhës

Kreu i Shtetit Ilir Meta, do të ketë sërish sot një deklaratë për mediat, për të dhënë prova të reja për ata që ai e quan ‘grusht shteti’ nga ana e mazhorancës.

Deklarata nga selia e Presidencës, pritet të jetë rreth orës 13:00.

Sot në një postim në Facebook, Ilir Meta tha se 2 marsi do të jetë paralajmërimi i fundit për Rilindjen. Ndërsa një ditë më parë, ai bëri një thirrje ndaj të gjithë shqiptarëve, që në datën 2 mars, të grumbullohen në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, për të firmosur dekretin e parë të çmontimit të ‘grushtit të shtetit’.

Manjani nxjerr Kushtetutën, i jep ‘shuplakën’ e rëndë Metës 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Paketa ekonomike përballë sfidës, ‘nuk ka rëndësi sa na kushton’

Nga: Adrian Civici Thellimi i krizës ekonomiko-financiare si efekt i koronavirusit po i vendos shtetet dhe qeveritë e ndryshme përballë detyrimit të disbursimit të miliarda...

“SHBA, krenare që janë aleate me Shqipërinë”, Yuri Kim bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka publikuar një mesazh në Facebook, ku shprehet se Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate...

Shtirej si pjesë e ‘Europolice’, pranga 42-vjeçarit që përdori dokumente false

Një shtetas është vënë në pranga, pasi lëvizte me dokumente të falsifikuara, për t’i shpëtuar karantinës. Policia, në vijim të kontrolleve për zbatimin e...

11 vite nga anëtarësimi në NATO, Basha: Ne nuk jemi vetëm, bashkë do t’ia dalim (VIDEO)

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka kujtuar sot arritjen historike të futjes së Shqipërisë në NATO. Kryedemokrati ka publikuar një video, teksa shkruan se kujton...

E kishte blerë për të birin, gruaja nga Vlora ia dhuron spitalit respiratorin 20 mijë euro

Në kohën kur koronavirusi ka goditur edhe vendin tonë, një grua e moshuar nga Vlora ka bërë një gjest mjaft prekës për të shpëtuar...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT