Kryesore

Meta në konferencë pas takimit me ‘Venecian’/ Unë respektoj shtetin e së drejtës!


               Publikuar në : 17:46 - 11/09/19 M. S

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka dalë sot para mediave për të folur për situatën në vend, ku tha se sundimi i ligjit dhe shteti i së drejtës janë vënë në pikëpyetje.

Duke qënë mjaft i drejtëpërdrejtë, presidenti Meta nënvizoi se aktualisht kemi dy shtete paralele, atë të propagandës dhe shtetin e së drejtës.

“Presidenti i Republikës ka respektuar Kushtetutën e Shqipërisë, të gjitha detyrimet ndërkombëtare. Ata që nuk duan të binden, sepse i tillë është interesi partiak, është problemi i tyre. Jetojmë në shtetin e propagandës, dhe në shtetin e së drejtës. Unë respektoj shtetin e së drejtës”, deklaroi Meta.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT