E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Meta lëshon thirrjen e fundit

Pak orë para nisjes së manifestit të thirrur në orën 17:00, me argumentin e mbrojtjes së Kushtetutës nga grushti i shtetit, një tjetër mesazh ka ardhur nga Kreu i Shtetit, Ilir Meta.

“Të dashur motra dhe vëllezër. Kushtetuta e popullit po pret popullin e Kushtetutës. Edhe pak momente na ndajnë nga nisja e pranverës kuq e zi. Mirësevini të gjithë!”, thotë presidenti Meta në një video të shkurtër të cilën e ka shpërndarë në Facebook.

Sikundër është bërë me dije më herët, gjatë këtij manifestimi, Meta do të firmosë edhe një dekret.

Në media përflitet se bëhet fjalë për Gjykatën Kushtetuese, ndërsa nuk kanë munguar spekulimet se presidenti mund të shpërndajë edhe Parlamentin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kishin kthyer shtëpinë në laborator dro*e, dy në pranga

Dy shtetas 32 dhe 33-vjeç janë vënë në pranga në sajë të operacionit të koduar "Baza", pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin marë me...

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...