E shtunë, 31 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Meta i kërkoi dorëheqjen, ambasadorja e SHBA takon Etilda Gjonajn

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim sot ka zhvilluar një takim me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Takimi mes ambasadores dhe Gjonajt ka zgjatur rreth 2 orë, shkruan “Euronews”.

Yuri Kim ka pohuar se e ka nxitur ministren Gjonaj të vazhdonte të njëjtin kurs të Reformës në Drejtësi.

Kujtojmë se pak ditë më parë, Presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza për shpërdorim detyre ndaj Gjonajt dhe për këtë arsye ka kërkuar dorëheqjen e saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Raporti i OSBE për zgjedhjet e 25 prillit, reagon ambasada e SHBA

Një i vd*kur dhe tre të plagosur për ullinjtë, arrestohet autori i tretë

Falë ndërmjetësimit të policisë, është vetëdorëzuar në polici personi që vrau kushëririn e plagosi anëtarët e tjerë të familjes për pronat dy ditë më...

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...