Foto Galeri

Meta dhe Rama, krahë njëri-tjetrit në Vlorë


               Publikuar në : 10:52 - 28/11/19 M S

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama janë bërë bashkë në ceremoninë zyrtare në Vlorë, për 107-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Për shkak të situatës tragjike, ku deri më tani janë konfirmuar 40 të vdekur, ceremonia nuk do të shoqërohet nga festimet.

Siç duket, Kreu i Shtetit Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama, kanë lënë konfliktet lidhur me ngërçin e krijuar në Gjykatën Kushtetuese. Gjatë fjalës së tij, Meta ka thënë se sot nuk është një ditë për të festuar, por një ditë për të nderuar flamurin kombëtar.

“Të angazhohemi për të shëruar sa më parë të jetë e mundur plagët e shkaktuara nga tërmeti. Të jemi sa më pranë familjeve, që kanë humbur të afërmit dhe të dashurit e tyre. E gjithë politika duhet të jetë gjithmonë e bashkuar, për çështjet më të rëndësishme të vendit dhe të shtetit”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT