E mërkurë, 20 Janar, 2021
2 C
Tirana

Meta dërgon 10 emra në KED: Gjykata Kushtetuese duhet të ngrihet

Presidenti Ilir Meta i ka nisur Këshillit të Emërimeve në Drejtësi një listë me 10 emra për 1  vakancë në Gjykatën Kushtetuese.

Për vakancën e parakohshme të Besnik Imeraj të shpallur nga institucioni i Presidentit kanë shprehur interesin 10 kandidatë të cilët nga dita e premte do të jenë në dispozicion të KED.

Meta i bën thirrje anëtarëve të Këshilli që të shqyrtojnë sa më shpejt dokumentacionin e këtyre aplikantëve si dhe t’i propozojë listën e kandidatëve për plotësimin e vakancës së Benik Muçi  me qëllim ngritjen sa më shpejt të Gjykatës Kushtetuese.

LISTA ME KANDIDATËT

1. Aleksadër Toma

2. Altin Binaj

3. Aldona Sylaj

4. Ardita Buna (Alsula)

5. Eugen Papandile

6. Ilir Haznedari

7. Klajdi Mone

8. Orkida Totojani

9. Përparim Kalo

10. Shaqir Hasanaj

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...