E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Meta bën lëvizjen e rëndësishme, dy ditë pasi u shkarkua nga Kuvendi

Mazhoranca dhe opozita shkarkuan Metën me 104 vota pro. Tashmë fjalën e fundit do e ketë Kushtetuesja. Pas një periudhe të gjatë akuzash në distancë me kreun e shtetit, mazhoranca socialiste shkarkoi me votim të fshehtë Metën.

Vendimin zyrtar për shkarkimin e kreut të shtetit nga detyra e lexoi kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni, i cili në përfundim të votimit zbuloi se 104 deputetët kanë votuar pro shkarkimit të Metës, 7 kundër dhe 3 kanë abstenuar.

Siç duket, Meta nuk do ta lërë me kaq. Ai njofton për një bashkëbisedim me gazetarët.

“Rikthehen konferencat për medias te se premtes. Sot Presidenti Meta ne bashkebisedim me gazetaret ne ora 13:00, ne Institucionin e Presidentit”, njofton Meta.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Meta sulmon Bashën dhe Kryemadhin: ‘Faqezinj që lanë mandatet’

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...