E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Merrni masat për nesër, mot i paqëndrueshëm me breshër e shtrëngata

Kjo fundjavë do të karakterizohet nga hyrja e masave të paqëndrueshme. Sot, gjatë orëve të mesditës në zonat malore e pjesërisht në ato kodrinore, do të ketë reshje shiu. Këto do të jenë në afate të shkurtra kohore dhe në formën e shtrëngatave. Në ekstreme të izoluara malore, nuk do të mungojnë dhe rrufetë me breshër.

Ditën e diel paqëndrueshmëria do të jetë më e dukshme, pasi do të përfshijë më shumë territor. Në mesditë reshjet do të kenë karakter shtrëngatash si dhe rrufe të izoluara me breshër. Kjo situatë do të sjellë rënie temperaturash gjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e hera herës do të fitojë forcë deri 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...