Aktualitet

Merren me tregti, zbulohet çifti i bashkëshortëve që u plagosën sot në Tiranë


               Publikuar në : 23:04 - 19/01/20 M S

Një çift bashkëshortësh janë plagosur mbrëmjen e sotme nga maskat, teksa ndodheshin në banesën e tyre në rrugën “Njazi Meka”. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:40, brenda banesës së të plagosurve. Dy të plagosurit, e identifikuar si Petrit Laze dhe Afërdita Laze janë transportuar drejt spitalit të Traumës, dhe ndodhen në gjendje kritike për jetën.

Policia njofton zyrtarisht se dy persona të armatosur janë futur brenda një banese për të grabitur. Teksa janë përballur me rezistencën e çiftit të bashkëshortëve, i kanë qëlluar me armë zjarri. Të plagosurit merren me tregti. Ata kanë disa dyqane.

Nga kjo përleshje mes grabitësve dhe pronarëve të banesës, përfundoi me plagosjen e këtyre të fundit.

‘Maskat’ grabisin vilën në Tiranë, plagosin burrin dhe gruan


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT