E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Merr drejtimin e Albpetrol ish-kryebashkiaku i Fierit, Baftjar Zeqaj

Drejtimin e kompanisë Albpetrol do ta marrë një figurë mjaft e njohur në Fier, Baftjar Zeqaj.

Ai është i njohur dhe me influencë pozitive në Fier, pasi ka drejtuar bashkinë e këtij qyteti për 3 mandate, ndërsa ka qenë edhe Prefekt në një mandat.

Edhe pse ende nuk është bërë zyrtarisht emërimi i tij, burime bëjnë të ditur se Zeqaj do të prezantohet në fillimin e javës që vjen.

Me vendosjen e tij në krye të Albpetrol shpresohet që t’u jepet fund problemeve që kjo kompani ka patur ndër vite, pasi Zeqaj është me profesion inxhinier dhe e di mirë se çfarë duhet të bëjë për ta ngritur sërish këtë kompani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...