E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Merkato/ Junajtid do mbrojtësin e Realit, Varane kushton 50 milion

Ole Gunnar Solskjaer duket i fiksuar të nënshkruajë një mbrojtës qendror këtë verë dhe ka identifikuar francezin si objektivin e tij kryesor. Sipas Manchester Evening News, ekziston optimizëm në kampin e ‘Djajve të Kuq’ që një marrëveshje për 28-vjeçarin mund të kurorëzohet deri në fund të muajit, para fillimit të sezonit të ri të Premier Ligës.

Tarifa e transferimit nuk pritet të jetë një pengesë midis dy klubeve, me Junajtid që do të paguajë rreth 50 milion paund. Varane aktualisht është me pushime me familjen e tij, pas pjesëmarrjes me Francën në Euro 2020, megjithëse nëse përfundon një marrëveshje për t’u bashkuar me Mançesterin, atëherë ai do të fluturonte direkt e në Mançester dhe nuk do të kthehej fare në Madrid.

Reali po kërkon të shesë Varanen këtë verë pasi ky i fundit ka vetëm një vit në kontratë dhe nuk ka pasur asnjë indikacion që sugjeron që mbrojtësi dëshiron të zgjasë marrëveshjen e tij me klubin spanjoll. Varane ka kaluar 10 vjet në Santiago Bernabeu, duke regjistruar 360 paraqitje dhe duke fituar 18 trofe, përfshirë katër tituj të Ligës së Kampionëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...