E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Merkato/ Interi me probleme ekonomike, flitet për tjetër largim titullari

Pas Hakimit, një largim tjetër mund të jetë ai i Stefan de Vrij nga Interi. “Neraxurrët” duhet të mbledhin shuma të konsiderueshme për të kapërcyer vështirësitë ekonomike dhe për të financuar fushatën e merkatos së verës. Kështu, për disa kohë po qarkullojnë zëra rreth largimit të mundshëm të Lautaro-s apo Lukakut përballë ofertave të majme. Sidoqoftë, informacioni i fundit flet për mbrojtësin rreth një lamtumire të mundshme.

Mino Raiola, raporton ‘Tuttosport’, po punon që ta dërgojë de Vrij në Premier League. Agjenti i fuqishëm ka folur për klientin e tij me më shumë se një drejtor sportiv për të ‘hetuar’ tregun e mundshëm që ai mund të ketë në Angli. Interi, nga ana tjetër, është i vetëdijshëm se nëse shet një si De Vrij do të mund të refuzojë çdo ofertë për Lautaron dhe Lukakun në rast shitjeje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...