E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Merkato/ Çelsi sheh t’i refuzohet oferta hapëse për Haalandin

Dortmundi është i vendosur ta mbajë yllin e vet, Erling Haaland edhe për të paktën një sezon tjetër. Sipas ‘Sky Germany’, Çelsit i është refuzuar oferta e parë për Erling Haalandin nga verdhezinjtë e Borussia Dortmundit.

Blutë e Londrës kanë tentuar të përfshijnë Tammy Abrahamin ose Callum Hudson-Odoin në një marrëveshje të pjesshme shkëmbimi, por ‘grerëzat’ janë të vendosur të ruajnë shërbimet e një aseti të vlefshëm për të paktën një vit tjetër, ku do t’i duhet të rikthehen në luftë me Bajernin për vendin e parë pasi po shihet se kohët kur Dortmundi fitonte trofe po largohen gjithnjë e më shumë.

Haaland është shfaqur si një objektiv i vështirë por jo i pamundur për Çelsin teksa këta të fundit kërkojnë të shtojnë më shumë gryka zjarri në radhët e tyre përpara sfidës për titullin e Premier Ligës 2021-22.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...