E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Merkato/ Atletiko do të shesë 3 lojtarë për Lautarton e Interit

Interi po ndërton sezonin e ri me Simone Inzaghin, me shpresën dhe qëllimin për të mos hequr dorë nga ndonjë lojtar tjetër i shkëlqyeshëm përveç Hakimit të shitur tashmë. Marotta po kërkon përforcime me kosto të ulët, midis mundësive dhe parametrave zero. Ai po merret me Nandez i cili do të mbulonte një hapsirë të dyfishtë në mesfushë ndërsa pyetja për pjesën tjetër të merkatos lidhet me sulmin. Lukaku është padyshim ai që nuk mund të shitet, me Lautaron që gëzon pak a shumë të njëjtin status. Për këtë arsye, në sulm, të paktën në letër, goditjet e tjera do të vijnë vetëm nëse Pinamonti dhe Sanchez shkojnë larg. Argjentinasi, megjithatë, sapo është kthyer nga fitorja e Copa America-s, ka shumë kërkesa dhe ka nga ata që ende vënë në dyshim të ardhmen e tij.

Në Spanjë, ka nga ata që janë të sigurt për pistën e Atletico Madridit. Sipas ‘El Gol Digital’, në fakt, Interi madje supozohet t’i ketë dhënë dritën jeshile shitjes së Lautaro Martinezit te Colchoneros, ekipi më i interesuar për lojtarin duke qenë se Reali dhe Barcelona nuk e mbyllën dot goditjen. Shifra përflitet 70 milion euro dhe Simeone tashmë ka një plan për të shkuar tek ‘Toro’. Plani është shitja e tre emra të fortë: Saul, Trippier dhe Kondogbia. Për fat të mirë për Atleticon ata janë tre lojtarë shumë të njohur që kanë shumë treg. Një merkato me shumë ngjarje për ‘rojiblancos’, me Interin i cili kështu mund ta izolonte plotësisht Lukakun. Sipas portalit spanjoll, Lautaro gjithashtu do të dëshironte të zbarkonte në La Liga dhe kështu dëshirat përkojnë të gjitha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kriza në Ukrainë, NATO rrit praninë e saj

Aleatët e NATO-s po vendosin forcat në gatishmëri, dhe po dërgojnë anije shtesë dhe avionë luftarakë në Evropën Lindore, tha organizata të hënën. Këto...

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...