E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

“Mendojeni nëse ia vlen të shkosh në burg”, Yuri Kim reagon pas arrestimeve

Në vazhdën e reagimeve për arrestimet nga SPAK, ambasadorja e SHBA Yuri Kim shprehet se është koha për të ndaluar, dhe për të kuptuar se askush nuk është mbi ligjin. Ambasadorja, në shenjë këmbane alarmi trumbeton me të madhe se askush nuk është mbi ligjin.

“Nëse jeni të përfshirë në korrupsion–pavarësisht sa të fuqishëm mendoni se jeni–tani është koha të konsideroni ndikimin që veprimet tuaja do të kenë në familjen dhe vendin tuaj. Tani është koha për të gjykuar, nëse ia vlen të shkosh në burg. Tani është koha për t’u ndalur. Askush nuk është mbi ligjin”.

Sot janë arrestuar 11 persona, zyrtarë e ish-zyrtarë të Bashkisë së Lushnjes e disa institucioneve të tjera si dhe biznesmenë, nën dyshimet për korrupsion me tenderat publikë. Mes të ndaluarve është edhe kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   GJL me 8 anëtarë, Kim: Hap i rëndësishëm për zbatimin e Reformës në Drejtësi

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...