E diel, 27 Shtator, 2020
12 C
Tirana

Melania Trump mbush 50 vjeç, nga modele tek Zonjë e Parë

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Melania Trump, Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, sot ka mbushur 50 vjeç.

Megjithë vështirësitë e rolit të saj institucional, Melania gjithmonë ka mbështetur burrin e saj dhe vendimet e tij, të cilat shpesh bëjnë dhe kane bërë të diskutojë të gjithë botën.

E konsideruar nga shumë njerëz si Zonja e Parë më e bukur ndonjëherë, Melania është bashkëshortja e tretë dhe aktuale e Trump (ata janë te martuar prej 13 vitesh) me të cilin ka një djalë, Barron William.

Ajo lindi në Novo Mesto, Slloveni, vajza e një nje stilisteje dhe menaxheri të një koncensionari makine dhe motoçikletash. Ka filluar të punojë si modele në moshën 16 vjecare, por vetëm kur mbushi 18 ajo nënshkroi kontratën e saj të parë profesionale me një agjenci të rëndësishme Milanese.

Sipas kontratave dhe dokumenteve të mbajtura nga Associated Press, Melania Trump praktikoi profesionin e modelimit në Shtetet e Bashkuara 10 herë, përpara se të merrte një leje të rregullt pune.

Lexo edhe :   Trump përmend fletëvotimet e pavlefshme si provë për manipulime të mundshme në zgjedhje

Në disa nga pak intervistat e dhëna, gjithnjë ka përsëritur se nuk ishte drejtuar kirurgjise estetike apo botoksit. “Shumë njerëz thonë se kam bërë ndërhyrje në fytyrën time, por e vërteta është se nuk kam bërë asgjë” , tha ajo. “Jetoj një jetë të shëndetshme, kujdesem për lëkurën dhe trupin tim. Unë jam kundër botoksit dhe injeksioneve. Mendoj se dëmtojnë fytyrën, ndërsa unë dua të plakem në mënyrë të këndshme, siç bën nëna ime.”


Në ditën e dasmës me Donald Trump, 22 janar 2005, ajo veshi një fustan Dior i cili kushtoi 100,000 dollarë: ishte zbukuruar me 1.500 kristale dhe, sipas thashethemeve, u deshën 550 orë për ta bërë.

Buzëqeshjet dhe sjellja joshëse ishin armët fituese të Melanisë në fushatën zgjedhore të burrit të saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Në rrezik nga pandemia”/ Ministri spanjoll paralajmëron masa më të ashpra

Qeveria spanjolle ka paralajmëruar shtim masash në Madrid, duke e cilësuar si tepër të rrezikshme situatën nga pandemia. Të premten, autoritetet në Madrid vendosën të...

Aksident në Berat/ Mjeti me të cilin udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Beratit, teksa një automjet tip Benz është përplasur me një makinë tip...

Kryeministri i emëruar i Libanit largohet nga posti

Moustapha Adib nuk ishte në gjendje të formojë një qeveri të re për të zëvendësuar qeverinë që dha dorëheqjen pas shpërthimit vdekjeprurës masiv në...

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...